Obrazek przedstawiający nową wiadomość

Dnia 9 lutego, jeszcze przed całym zamieszaniem, które spowodował na całym globie koronawirus COVID-19, udało nam się wybrać wraz z uczniami do naszych partnerów programu Erasmus ze Słowenii.
Długa podróż minęła nam w dobrym towarzystwie i świetnych humorach. Nasz wyjazd składał się z wielu różnorakich aktywności, także nie mieliśmy, kiedy się nudzić. Każdy dzień był wypchany aktywnościami po sam wieczór. Poznaliśmy m.in. najbardziej znaną karnawałową postać z Ptuji – Kurenta, który przypomina zwierzę posiadające rogi, długi czerwony język oraz zęby z ziaren fasoli. Zwiedzaliśmy Velikę Polanę, Murską Sobotę, Maribor, muzeum na wygasłym wulkanie, winnicę przy austriackiej granicy słynącą z drogi w kształcie serca, jeszcze nieotwartą szkółkę wodną oraz nowoczesny pawilon Expano na jeziorze Sobota, gdzie czekała na nas wycieczka przez historię regionu Prekmurje.

W czasie spotkań warsztatowych zaprezentowaliśmy naszą pracę w ramach programu Erasmus+ The Game of Values (Gra o Wartości), a także obserwowaliśmy prezentacje z postępów prac naszych partnerów. Uczyliśmy również naszych partnerów tańca Polonez. W czasie naszego wyjazdu odbyło się międzynarodowe święto zakochanych, które również obchodziliśmy na Słowenii. Tego dnia nasi gospodarze przygotowali dla nas szereg aktywności w szkole, m.in. gry planszowe, naukę tańca, pieczenie tradycyjnych ciasteczek oraz wspólną grę w T-balla. Wieczorem wszyscy razem bawiliśmy się na dyskotece walentynkowej.

Wyjazd do Słowenii był niezapomnianą przygodą zarówno dla naszych uczniów jak i naszych nauczycieli, którzy z przyjemnością sprawowali opiekę nad Państwa pociechami. Nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy w ramach programu, a przed nami takie kraje jak Słowacja, Włochy i Portugalia.
Autorzy: M. Mazur, B. Głowacz, B. Mazur

Skip to content