Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,
Mija drugi tydzień kwarantanny narodowej. Wszyscy mamy już wnioski po zdalnej pracy. Dla wszystkich, zarówno nas nauczycieli, jak również dla Państwa jest to bardzo trudny okres, który budzi wiele wątpliwości, rodzi frustracje i zdenerwowanie.
Wiemy, że różna jest Państwa sytuacja, a spadł na Was obowiązek opieki nad swoimi dziećmi i współorganizowanie z nami edukacji.
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN, od jutra rozpoczynamy realizację podstawy programowej w/g planu obowiązującego, ale z zastrzeżeniem poniższych warunków. Mamy świadomość, że w wielu rodzinach jest rodzeństwo, a dostęp do komputera jeden, dlatego:
• wszystkie materiały będą przesłane dzieciom do godziny 9.00 każdego dnia
• materiał będzie uwzględniać pracę ucznia z tym materiałem nie przekraczającą 30 minut (rozumiemy tutaj różne tempo pracy ucznia);(30 minut dotyczy przedmiotów ścisłych i humanistycznych, pozostałe przedmioty do 20 min)
• materiał dydaktyczny będzie zawierać instrukcje dla ucznia, która będzie prowadziła go poprzez indywidualną naukę przedmiotu;
• w przypadku klas 8, w związku ze zbliżającym się terminem egzaminu ósmoklasisty, kładziemy nacisk na trzy przedmioty egzaminacyjne – język polski, matematyka, język angielski.(tu materiał zadajemy na 45 minut), pozostałe przedmioty po 15 minut .
• w klasach 1-3 materiał na dany dzień będzie przewidywać czas pracy ucznia nie przekraczający, w całości 1 godziny zegarowej pracy dziecka (mam na myśli tempo pracy średniego ucznia). Nauczyciele mogą również wskazać dodatkowe propozycje, które w miarę możliwości sprzętowych (karty pracy) lub czasowych możecie Państwo z uczniem zrealizować, ale nie jest to obowiązkowe.
Jeśli okaże się iż Wasze dziecko nie będzie mogło skorzystać w danym momencie z komputera, bo pracować będzie w tym czasie jego rodzeństwo, proszę się nie martwić, nauczyciele podadzą Wam
w jakim czasie będą do dyspozycji uczniów w celu wyjaśnienia ewentualnych niejasności.
Nasi informatycy pracują nad stworzeniem narzędzia w formie platformy, które ruszy od poniedziałku. Uczniowie otrzymają maile i hasła dostępu oraz instrukcję dotyczącą pracy na platformie.
Jeśli chodzi o sposób kontaktu z Państwem proponuję pocztę mailową z nauczycielami, ww. platformę edukacyjną, którą. przygotowują informatycy oraz inne sprawdzone do tej pory formy kontaktu Państwa z wychowawcami.
Życzę Państwu zdrowia, spokoju i szybkiego powrotu do normalności.
W imieniu wszystkich nauczycieli pozdrawiam serdecznie

Beata Kalinowska
Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek nr 2