DRODZY ÓSMOKLASIŚCI!!!

• Przed Wami ,,może” jeden z pierwszych egzaminów, który wpłynie na Twoje życie.

• Chcesz go na pewno dobrze zdać i pokazać całemu światu, na co Cię stać.

Proponuję Wam odwiedzić ciekawą stronę dotyczącą radzenia sobie ze stresem i przygotowaniem do egzaminów.

DROGI RODZICU……Z KAŻDYM DNIEM WCALE NIE JEST ŁATWIEJ…..DLATEGO PAMIĘTAJ……

W samolocie maskę tlenową najpierw zakładamy sobie.

Czy w życiu robisz tak samo?

W innym przypadku stracisz przytomność i nikomu nie będziesz mógł pomóc, a co najważniejsze - nie pomożesz sobie. W życiu jest tak samo. Nie zadbasz o swoich najbliższych, o ile nie będziesz w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Dlatego warto wrócić do podstaw i przypomnieć sobie o czterech oczywistych rzeczach, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i kondycję. Zdaniem Tello ich wprowadzenie do rytmu dnia może skutecznie pomóc w zadbaniu o siebie.

• Bądź aktywny fizycznie

• Odżywianie dla zdrowia

• Wycisz swoją głowę

• Zadbaj o swój sen

Tak, te rady są oczywiste. Przez to nieco banalne.

A teraz tak szczerze, ile wymówek udało ci się wczoraj znaleźć, by

• zjeść byle co?

• Nie pobiegać, choć już od pierwszego miałeś trenować?

• Ile razy wczoraj się zdenerwowałeś nieistotnymi rzeczami?

No właśnie! A teraz zacznij o siebie dbać.

Cokolwiek powiesz…. zakończ słowami:

• i tak może być.

• i tak jest dobrze…”

• i niech tak będzie.

• poszukaj własnych Przyjmuj co jest.

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

Zapoznajcie się, proszę z zasadami naszych zajęć online. Zostały przygotowane, aby ułatwić nam wspólną pracę. Dodajcie zasady, które są ważne dla Was i prześlijcie mi na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry - możemy się nimi zająć po lekcji online.

• Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy.

• Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy nicków w czasie lekcji. Dzięki temu będę wiedzieć, że Ty to Ty.

• Link i hasło do lekcji online jest indywidualne dla każdej klasy. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie podajemy nikomu spoza klasy hasła dostępu do naszych zajęć.

• Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko wykluczeniem z lekcji, ale też z konsekwencjami prawnymi.

• Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez osobę, która prowadzi zajęcia lub przez Was - poprzez zgłoszenia się do odpowiedzi.

• Nie podnosimy na siebie głosu. Ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na forach - NIE PISZ CAPS LOCKIEM.

• Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie mnie o tym.

• Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, mogę wyciszać klasę i dać dostęp do mikrofonu tylko wskazanym uczniom.

Ortografia nie musi być trudna!!!!

Chcę Was zachęcić do oglądnięcia filmików, które ułatwią WAM ZAPAMIĘTANIE ZASAD PISOWNI Z ,,H” I ,,CH”.

ZACZYNAJMY…….

1. Połącz sylaby w wyrazy. Zapisz te wyrazy w liniach.

cho

ba

ka

cha

Ha

cha

her

mak

ni

Hu

her

ta

nia

ta

ber

ha

bat

bert

ki

2. Przeczytaj uważnie tekst.

Podkreśl KRESKĄ wyrazy z „h”, POGRUB wyrazy z „ch”.

Zaznaczone wyrazy wpisz w tabelę.

Za oknem chłodno i hula wiatr. W domu Halinka pije herbatę, je chrupiące herbatniki i chrupki. Michał leży w hamaku i czyta bajkę. Wujek Henryk maluje farbami niebieskie chabry i białe hiacynty. Babcia Michalin haftuje serwetę.

Wyrazy z „h”

Wyrazy z „ch”

BRAWO!!!!! WSPANIALE SOBIE PORADZIŁEŚ!!!!!!!

Zasady pisowni

Jeżeli zdarza Ci się robić błędy ortograficzne, to zamieszczone tu informacje z pewnością okażą się dla Ciebie przydatne. Zebrane w jedno miejsce zasady ortograficzne pozwolą na szybką i skuteczną naukę. Następnie sprawdź, swoją wiedzę pisząc dyktando. Dzisiaj przypomnimy sobie zasadę pisowni wyrazów z ,,rz” i ,,ż”.

Rz piszemy, gdy w wyrazach wymienia się na r

Rz piszemy w zakończeniach wyrazów:

• arz

• erz

• mierz

• mistrz

Rz piszemy po spółgłoskach: b, p, d, t, g, k, ch, j, w, np.:

brzeg, brzoza,
przebój, sprzedawca,
drzewo, modrzew,
trzeba, patrzeć,
grzyb, pielgrzym,
chrzan, chrząszcz,
spojrzeć, ujrzeć,
wrzesień, wrzeciono.

Wyjątki:

• wyrazy: bukszpan, gżegżółka, kształt, kszyk (nazwa ptaka), piegża (nazwa ptaka), pszczoła, Pszczyna, pszenica, pszenżyto,

• w przymiotnikach zakończonych na: - szy, - ejszy, np.: lepszy, nowszy, najlepszy, najnowszy, ładniejszy, mocniejszy, najładniejszy, najmocniejszy.

Ż piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: g, dz, h, z, ź, s

Ż piszemy po literach: l, ł, r, n,

Żródło:https://www.dyktanda.net/zasady-pisowni/pisownia-rz.php