Kuźnia różnorodności

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim projekcie „Kuźnia różnorodności”, którego tematem jest tolerancja i antydyskryminacja. Projekt to wspólna inicjatywa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach, Stowarzyszenia Tęczówka, Muzułmańskiej Fundacji Pomocy, Fundacji Futprints oraz grup nieformalnych, działających na rzecz antydyskryminacji. W ramach projektu z grupą uczniów z klasy 7 został przeprowadzony cykl zajęć dotyczących praw człowieka i edukacji dla równości. W naszej szkole przeprowadzono trening antydyskryminacyjny, na którym omówiono pojęcia takie jak stereotyp, uprzedzenia czy dyskryminacja. Uczniowie dowiedzieli się także o tym, jak reagować, gdy jesteśmy świadkami łamania praw człowieka a także o tym, jak włączyć się w projekty służące promowaniu równości i równego traktowania. W styczniu naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Muzułmańskiej Fundacji Pomocy pan Abdul Jabbar Koubaisy, który opowiedział młodzieży o swojej religii - islam, przybliżył kulturę krajów arabskich a także opowiedział zgromadzonym o swoim życiu i pracy w Polsce.

Link do strony z projektem.

kuznia-roznorodnosc