Miejska Dżungla – Akcja Parkingowa

W sobotę 8 grudnia br. grupa uczniów reprezentująca Zespół Szkół i Placówek nr 2 wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 7 brała udział w akcji poświęconej niepełnosprawnym pod nazwą „Akcja Parkingowa”. A dokładnie chodziło o zwrócenie uwagi na miejsca parkingowe przeznaczone dla niepełnosprawnych. Uczniowie rozdawali ulotki i naklejki informacyjne na parkingu pod Centrum Handlowym Silesia City Center. Reakcja ludzi była najczęściej pozytywna, klienci chwalili i doceniali inicjatywę młodzieży.

Organizatorem akcji w ramach projektu Miejska Dżungla jest Urząd Miasta Katowice. Już po raz jedenasty w grudniową sobotę młodzież z katowickich szkół uczestniczyła w akcji parkingowej na wszystkich większych parkingach pod sklepami i supermarketami. Inicjatywa przyniosła oczekiwany sukces, ponieważ, jak zaobserwowaliśmy, pojawiło się więcej miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, są one lepiej oznaczone, nie zdarzyło się podczas naszej akcji, żeby ktoś nieuprawniony zaparkował na takim miejscu. Dlatego warto organizować takie akcje. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tym przedsięwzięciu, było to dla nich nowe cenne doświadczenie.

W ramach projektu Miejska Dżungla uczniowie będą mogli zaprezentować swoje zdolności plastyczne, literackie i inne. Wkrótce ogłoszone zostaną konkursy z zakresu tematyki dotyczącej integracji środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Zapraszam do udziału w konkursach – o szczegółach będę informować w późniejszym czasie.

Anna Matlok – szkolny koordynator projektu Miejsca Dżungla

image002image001image003image004image005