Ciało umysł duch emocje relacje - CUDER

W dniu 10.10.2018 r. uczniowie klas II oraz VI, grono pedagogiczne oraz rodzice wzięli udział w programie profilaktyki zintegrowanej „CUDER”. Podczas dwóch spotkań wszyscy uczniowie poznali sposoby racjonalnego i bezpiecznego korzystania z komputera, Internetu i nowoczesnych technologii, mieli również możliwość zagrać w grę planszową jako ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu poza światem wirtualnym. Celem programu „CUDER” jest wzmocnienie czynników chroniących dzieci przed szeroką gamą zagrożeń. Program przewiduje udział w grze profilaktycznej “CUDER”, wyjaśniając pojęcia sfer ciała, umysłu, ducha, emocji i relacji, pojęcia zagrożeń (pułapek) oraz wzmocnienia chęci poszukiwania sensu życia. Program inicjuje i wzmacnia refleksyjność wśród uczestników  – im bardziej refleksyjny uczeń, tym bardziej chroniony przed zagrożeniami. “CUDER” jest programem profilaktyki zintegrowanej wg modelu dr. Grzelaka. Główne strategie profilaktyczne wykorzystane w programie to wzmocnienie harmonijnego rozwoju ucznia, obniżenie poziomu napięć, wzmocnienie mody na radość.
Zajęcia zostały realizowane w ramach unijnego projektu „Centrum Społecznościowe Nasze Załęże - etap I”

IMG_4441IMG_4434IMG_4442IMG_4445IMG_4450IMG_4457