Światowy dzień Świadomości nt. Autyzmu 2018

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu wszystkim towarzyszy kolor niebieski - najważniejsze miejsca, instytucje są podświetlane na niebiesko a ludzie noszą odzież w tym kolorze. Te działania mają na celu edukować, podnosić świadomość społeczeństwa w temacie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Również nasza szkoła "świeciła" na niebiesko. Na korytarzach pojawiły się informacje wraz z dekoracjami związanymi z tym ważnym dniem, a uczniowie klasy 6B wzięli udział w specjalnych warsztatach, dzięki którym mogli przez chwilę doświadczyć otaczającego nas świata w sposób, w jaki doświadczają go osoby z autyzmem.

swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzm

więcej zdjęć w galerii (kliknij)