Światowy Dzień Zespołu Downa

W środę 21.03. obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Zespołu Downa”. To ważne wydarzenie świętujemy na świecie od 2005 roku. Z tej okazji na całej kuli ziemskiej odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi. Podobnie było w naszej szkole! Chcąc włączyć się do tej akcji p. Agnieszka i p. Justyna przygotowały apel poświęcony Zespołowi Downa. W trakcie projekcji filmu nasi uczniowie mieli okazję poznać i zobaczyć, jak wygląda życie osób z Zespołem Downa oraz ich rodzin. Po seansie uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w dyskusji, podczas której chętne osoby zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z Zespołem Downa. Również w tym dniu społeczność szkolna chcąc pokazać, że solidaryzuje się z osobami z Zespołem Downa założyła kolorowe skarpetki - symbol „Światowego Dnia Zespołu Downa”.

dzien-zespolu-downa

więcej zdjęć w galerii (kliknij)