VI Rajd Szkolny Szlakiem Wieży Spadochronowej

W dniu 12 września kolejny raz uczniowie klas VI pod opieką nauczyciela historii mgr Moniki Daniś wzięli aktywny udział w Rajdzie Szkolnym poświęconym pamięci śląskich harcerzy we wrześniu 1939 r. Tym razem należało wykazać się nie tylko wiedzą o kampanii wrześniowej, ale także poradzić sobie z zajęciami praktycznymi. O ile można było dość łatwo poradzić sobie z bronią pneumatyczną to już fachowa obsługa radiostacji dostarczyła nie lada trudności. Spacer ulicami Katowic i satysfakcja z zliczania kolejnych harcerskich zadań sprawiła wszystkim mnóstwo przyjemności.

mgr Monika Daniś

Patrol z naszej szkoły poradził sobie z zadaniami świetnie i w ogólnej klasyfikacji zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy.