Sukces w Etapie rejonowym "Mały Ratownik

8 maja 2013 r. Faustyna Moroń z klasy 4a i Nikodem Świderski z klasy 3b, brali udział w Rejonowym Konkursie PCK „Eskulapka - mały ratownik”.

Do rozwiązania w pierwszej części konkursu był test i krzyżówka, a w drugiej trzeba było wykazać się (pod fachowym okiem ratowników medycznych) praktycznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Mimo dużej konkurencji oboje poradzili sobie świetnie.

Nikodem, biorący udział w takim konkursie po raz pierwszy zdobył w grupie młodszej III miejsce.

Faustyna nie miała sobie równych w swojej grupie wiekowej i zdobyła I miejsce.

Nasi laureaci otrzymali ciekawe nagrody oraz gratulacje od Prezes Rejonowego Oddziału PCK w Katowicach-Pani Wiesławy Rak.

Faustyna Moroń przeszła do kolejnego etapu i będzie reprezentowała naszą szkołę 6 czerwca na zawodach rangi okręgowej.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy!!!!!!!!

mgr Aleksandra Kobus

eskulapiadka-Swiderski