Zespół Szkół i Placówek nr 2

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pola Nadziei


Pola nadziei - aktualizacja!

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, samorząd szkolny klas 1-3 bierze udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, której organizatorem jest Fundacja Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Pod koniec września grupa dzieci klas młodszych przystąpiła do międzyszkolnego konkursu „Żonkilowy ogród”. Posadziła cebulki żonkili w szkolnym ogródeczku, które na wiosnę pięknie kwitną. Żonkile są symbolem nadziei w walce 
z chorobą, zachęcają do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Mały samorząd ogłosił też w klasach młodszych kolejne międzyszkolne konkursy związane z akcją – „Żonkilowa donica” oraz „Bajkowy żonkil”, które cieszyły się dużym powodzeniem.                                                                          

opiekunka samorządu kl.1-3  Bożena Kotas

pola-nadziei-2018pola-nadziei-2018pola-nadziei-2018

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

 

Sadzenie cebulek żonkili

Email Drukuj PDF

28 września 2017r. grupa dzieci klas młodszych posadziła w szkolnym ogródeczku cebulki żonkili, rozpoczynając tym samym kolejny rok udziału małego samorządu szkolnego w akcji „Pola Nadziei”, której organizatorem jest Fundacja Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Kwitnące na wiosnę żonkile są symbolem nadziei 
w walce z chorobą, zachęcają do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym.

100_4344100_4345100_4346

 

Pola Nadziei - aktualizacja!

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny mały samorząd szkolny bierze udział w akcji „Pola Nadziei”, której organizatorem jest Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci.
  30 września grupa uczniów klas I – III sadziła w szkolnym ogródku cebulki żonkili, które są symbolem nadziei, znakiem przypominającym o ludziach chorych 
i cierpiących, a zarazem wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

100_4117-kopia100_4118-kopia100_4119-kopia100_4121-kopia100_4122-kopia100_4124-kopia

18 października odbyła się prelekcja przygotowana przez pracowników fundacji, na którą zaproszono klasy trzecie. Miała ona na celu zapoznanie uczniów z celem akcji, pracą w fundacji oraz przybliżenie postaci samych podopiecznych fundacji.
    Przez cały rok szkolny mały samorząd zbiera plastikowe nakrętki, pampersy 
i chusteczki nawilżające dla chorych dzieci z hospicjum, które są przekazywane pracownikom fundacji. Ogłaszamy także zbiórkę słodyczy, dzięki której będą przygotowane dla podopiecznych fundacji mikołajkowe i świąteczne paczki. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy w imieniu chorych dzieciaków!

prelekcja1prelekcja2prelekcja3

 

Finał akcji Pola Nadziei

Email Drukuj PDF

20 maja, na terenie MP nr 39 w Katowicach odbył się finał akcji charytatywnej „Pola Nadziei” prowadzonej przez Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

Grupa dzieci reprezentująca uczniów klas młodszych odebrała dyplom i nagrody książkowe za zdobycie I miejsca w konkursie „Żonkilowy ogród”.

Adam Walerus z klasy 2c i Karol Kosz z klasy 1a otrzymali równorzędne III miejsca
w konkursie „Żonkilowy kapelusz” oraz nagrody rzeczowe i książkowe. Konkurs ten cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły.

W czasie finału akcji dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych, zdjęć żonkilowych ogródków, występy artystyczne przedszkolaków i uczniów różnych szkół z województwa śląskiego, bawiły się przy muzyce, robiły sobie wesołe zdjęcia w foto budce, były częstowane napojami, ciastem i pieczonymi kiełbaskami.

100_3978-kopia100_3979-kopia100_3980-kopia100_3982-kopia

 

Żonkilowy ogród

Email Drukuj PDF

Kolejny już raz na wiosnę, w naszym szkolnym ogródku rozkwitły przepiękne żonkile, którym opiekuje się samorząd szkolny klas młodszych uczestniczący 
w ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. Organizatorem konkursu „Żonkilowy ogród” jest Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci. Żonkil jest symbolem nadziei oraz niesienia bezinteresownej pomocy innym.

100_3932-kopia100_3934-kopia100_3937-kopia100_3939-kopia

 


Strona 1 z 3

Wyszukiwarka

BIP szkoły

Reklama

MDK Katowice

Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Programy szkolne


Designed by Joomla! Slider

Już za...

rozpocznie się rok szkolny!

Cytaty

Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach.

Imieniny

Dzisiaj jest
Wtorek
20 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, Świeciech, Sobiesław
Do końca roku zostało
134 dni

Nasze Witosa-Załęże

Reklama