Pola Nadziei

Pola nadziei - aktualizacja!

Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, samorząd szkolny klas 1-3 bierze udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, której organizatorem jest Fundacja Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Pod koniec września grupa dzieci klas młodszych przystąpiła do międzyszkolnego konkursu „Żonkilowy ogród”. Posadziła cebulki żonkili w szkolnym ogródeczku, które na wiosnę pięknie kwitną. Żonkile są symbolem nadziei w walce
z chorobą, zachęcają do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Mały samorząd ogłosił też w klasach młodszych kolejne międzyszkolne konkursy związane z akcją – „Żonkilowa donica” oraz „Bajkowy żonkil”, które cieszyły się dużym powodzeniem.

opiekunka samorządu kl.1-3  Bożena Kotas

pola-nadziei-2018pola-nadziei-2018pola-nadziei-2018

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

Sadzenie cebulek żonkili

28 września 2017r. grupa dzieci klas młodszych posadziła w szkolnym ogródeczku cebulki żonkili, rozpoczynając tym samym kolejny rok udziału małego samorządu szkolnego w akcji „Pola Nadziei”, której organizatorem jest Fundacja Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Kwitnące na wiosnę żonkile są symbolem nadziei
w walce z chorobą, zachęcają do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym.

100_4344100_4345100_4346

Pola Nadziei - aktualizacja!

Po raz kolejny mały samorząd szkolny bierze udział w akcji „Pola Nadziei”, której organizatorem jest Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci.
  30 września grupa uczniów klas I – III sadziła w szkolnym ogródku cebulki żonkili, które są symbolem nadziei, znakiem przypominającym o ludziach chorych
i cierpiących, a zarazem wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

100_4117-kopia100_4118-kopia100_4119-kopia100_4121-kopia100_4122-kopia100_4124-kopia

18 października odbyła się prelekcja przygotowana przez pracowników fundacji, na którą zaproszono klasy trzecie. Miała ona na celu zapoznanie uczniów z celem akcji, pracą w fundacji oraz przybliżenie postaci samych podopiecznych fundacji.
    Przez cały rok szkolny mały samorząd zbiera plastikowe nakrętki, pampersy
i chusteczki nawilżające dla chorych dzieci z hospicjum, które są przekazywane pracownikom fundacji. Ogłaszamy także zbiórkę słodyczy, dzięki której będą przygotowane dla podopiecznych fundacji mikołajkowe i świąteczne paczki. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy w imieniu chorych dzieciaków!

prelekcja1prelekcja2prelekcja3

Finał akcji Pola Nadziei

20 maja, na terenie MP nr 39 w Katowicach odbył się finał akcji charytatywnej „Pola Nadziei” prowadzonej przez Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

Grupa dzieci reprezentująca uczniów klas młodszych odebrała dyplom i nagrody książkowe za zdobycie I miejsca w konkursie „Żonkilowy ogród”.

Adam Walerus z klasy 2c i Karol Kosz z klasy 1a otrzymali równorzędne III miejsca
w konkursie „Żonkilowy kapelusz” oraz nagrody rzeczowe i książkowe. Konkurs ten cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły.

W czasie finału akcji dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych, zdjęć żonkilowych ogródków, występy artystyczne przedszkolaków i uczniów różnych szkół z województwa śląskiego, bawiły się przy muzyce, robiły sobie wesołe zdjęcia w foto budce, były częstowane napojami, ciastem i pieczonymi kiełbaskami.

100_3978-kopia100_3979-kopia100_3980-kopia100_3982-kopia

Żonkilowy ogród

Kolejny już raz na wiosnę, w naszym szkolnym ogródku rozkwitły przepiękne żonkile, którym opiekuje się samorząd szkolny klas młodszych uczestniczący
w ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. Organizatorem konkursu „Żonkilowy ogród” jest Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci. Żonkil jest symbolem nadziei oraz niesienia bezinteresownej pomocy innym.

100_3932-kopia100_3934-kopia100_3937-kopia100_3939-kopia

mamy WAKACJE!

Szyderstwo z innych i siebie oczyszcza umysł.

26 kwietnia 2018
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir