BIESIADOWAĆ NA OLIMPIE

Mimo odbywających się w dniach 18-20 marca 2013r. rekolekcji w naszej szkole działo się wiele atrakcji.

Między innymi w poniedziałek 18 marca 2013r. uczniowie klas piątych mieli okazję BIESIADOWAĆ NA OLIMPIE, bo odbył się konkurs wiedzy mitologicznej, przygotowany i przeprowadzony przez p. Monikę Daniś i p. Alicję Górską-Szwed.
Na BIESIADZIE gościliśmy uczniów klasy 4b, którzy za rok będą mogli wykazać się wiedzą w tej dziedzinie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących historii Grecji, a w szczególności mitologii greckiej oraz wykazanie się znajomością treści poznanych mitów. Najpierw wszyscy odbyliśmy krótką „wycieczkę” po Grecji, poznając kulturę, sztukę i „zwiedzając” najciekawsze miejsca w formie prezentacji multimedialnej.

Potem trzyosobowe drużyny (uczniów klas:5A i 5B) miały do rozwiązania kilka zadań:

- udzielić odpowiedzi na pytania losowe z historii Grecji,

- rozpoznać bogów i ich atrybuty,

- ocenić, czy prezentowane fragmenty mitów są prawdą, czy fałszem,

- porządkować mitologiczne związki frazeologiczne.

Dużą rolę odegrała publiczność, czyli pozostali uczniowie klas V, którzy mitologicznym dopingiem mobilizowali swoje zespoły do walki oraz zdobywali w ten sposób dodatkowe punkty dla drużyn.

Uczniowie wykazali się olbrzymią znajomością mitologii i świetnie poradzili sobie z zadaniami. Minimalna różnica w punktacji (1 punkt!) zdecydowała o zajętych miejscach w konkursie:

I miejsce - klasa VA

II miejsce - klasa VB

Zespoły nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami oraz pysznymi czekoladami, jak przystało na biesiadę!

Oprócz tego uczniowie zwycięskiego zespołu klasy VA wywalczyli dla swoich koleżanek i kolegów dodatkowe oceny z historii!!! Oj, było o co walczyć!

Niech panuje szczęście wieczne!… zawołałby Zeus Smile, a MY razem z nim!

Opracowanie: mgr Alicja Górska-Szwed

1 10 11 12 2 3 4 5 6 7 8 9