Miejska Dżungla – Akcja Parkingowa

W sobotę 8 grudnia br. grupa uczniów reprezentująca Zespół Szkół i Placówek nr 2 wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 7 brała udział w akcji poświęconej niepełnosprawnym pod nazwą „Akcja Parkingowa”. A dokładnie chodziło o zwrócenie uwagi na miejsca parkingowe przeznaczone dla niepełnosprawnych. Uczniowie rozdawali ulotki i naklejki informacyjne na parkingu pod Centrum Handlowym Silesia City Center. Reakcja ludzi była najczęściej pozytywna, klienci chwalili i doceniali inicjatywę młodzieży.

Organizatorem akcji w ramach projektu Miejska Dżungla jest Urząd Miasta Katowice. Już po raz jedenasty w grudniową sobotę młodzież z katowickich szkół uczestniczyła w akcji parkingowej na wszystkich większych parkingach pod sklepami i supermarketami. Inicjatywa przyniosła oczekiwany sukces, ponieważ, jak zaobserwowaliśmy, pojawiło się więcej miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, są one lepiej oznaczone, nie zdarzyło się podczas naszej akcji, żeby ktoś nieuprawniony zaparkował na takim miejscu. Dlatego warto organizować takie akcje. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tym przedsięwzięciu, było to dla nich nowe cenne doświadczenie.

W ramach projektu Miejska Dżungla uczniowie będą mogli zaprezentować swoje zdolności plastyczne, literackie i inne. Wkrótce ogłoszone zostaną konkursy z zakresu tematyki dotyczącej integracji środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Zapraszam do udziału w konkursach – o szczegółach będę informować w późniejszym czasie.

Anna Matlok – szkolny koordynator projektu Miejsca Dżungla

image004image005image001image002

Dzień Edukacji - mały samorząd

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorząd szkolny klas 1 – 3 składał serdeczne życzenia
i podziękowania dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi. Wręczał też własnoręcznie przygotowywane kolorowe laurki.

Bożena Kotas

Ciało umysł duch emocje relacje - CUDER

W dniu 10.10.2018 r. uczniowie klas II oraz VI, grono pedagogiczne oraz rodzice wzięli udział w programie profilaktyki zintegrowanej „CUDER”. Podczas dwóch spotkań wszyscy uczniowie poznali sposoby racjonalnego i bezpiecznego korzystania z komputera, Internetu i nowoczesnych technologii, mieli również możliwość zagrać w grę planszową jako ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu poza światem wirtualnym. Celem programu „CUDER” jest wzmocnienie czynników chroniących dzieci przed szeroką gamą zagrożeń. Program przewiduje udział w grze profilaktycznej “CUDER”, wyjaśniając pojęcia sfer ciała, umysłu, ducha, emocji i relacji, pojęcia zagrożeń (pułapek) oraz wzmocnienia chęci poszukiwania sensu życia. Program inicjuje i wzmacnia refleksyjność wśród uczestników  – im bardziej refleksyjny uczeń, tym bardziej chroniony przed zagrożeniami. “CUDER” jest programem profilaktyki zintegrowanej wg modelu dr. Grzelaka. Główne strategie profilaktyczne wykorzystane w programie to wzmocnienie harmonijnego rozwoju ucznia, obniżenie poziomu napięć, wzmocnienie mody na radość.
Zajęcia zostały realizowane w ramach unijnego projektu „Centrum Społecznościowe Nasze Załęże - etap I”

IMG_4441IMG_4434IMG_4442IMG_4445IMG_4450IMG_4457

Pola Nadziei - sadzenie cebulek

28 września 2018r. grupa dzieci z klas 2 i 3 pod opieką pani Bożeny Kotas posadziła w szkolnym ogródeczku cebulki żonkili, rozpoczynając w ten sposób udział małego samorządu szkolnego w akcji „Pola Nadziei”, której organizatorem w tym roku szkolnym jest Hospicjum św. Franciszka w Katowicach.

100_4550100_4551100_4553100_4555

Wybory do Małego Samorządu Szkolnego

21 września 2018r. rozpoczęła się kampania wyborcza do samorządu szkolnego klas młodszych, a 4 października miały miejsce wybory. W tym roku szkolnym uczniowie wybrali następujących reprezentantów:

- Filipa K.

- Wojciecha K.

- Maję N.

Opiekunkami małego samorządu zostały  Dorota Płachta i Bożena Kotas.

100_4542100_4544

Zapraszamy na koncert

wolnosc-plakat-smll

będzie WIGILIA!!!

Czy łowca potrafi wstrzymać swą strzałę?.

15 grudnia 2018
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir

Joomla extensions by Siteground Hosting