Festyn z okazji zakończenia roku szkolnego

projekt-festynu-wersja3

Spotkanie ze średniowieczem

22 maja 2018 r. klasy 1a, 1b, 2a wybrały się na wycieczkę. Celem podróży był malowniczy Zamek w Toszku, którego historia sięga XI wieku. Każde stare miejsce ma swoją legendę.
W toszeckim zamku grasują moce nieczyste, zawodzą głosy grzeszników, pojawia się Biała Dama i złota kaczka, która „siedzi” teraz na studni. Na wieży zamku zapoznaliśmy się z jego długą historią.  W podziemiach dzieci w ciemności przechodziły przez ruchomy most, zapoznały się z dawnymi narzędziami i przedmiotami codziennego użytku, które wcale nie przypominały tych współczesnych. Trafiliśmy wszyscy do lochów gdzie dowiedzieliśmy się, jaka dola czekała średniowiecznych skazańców. Następnie została nam przedstawiona „Legenda o Złotej Kaczce”. Kiedy zgasły światła do sali weszła Biała Dama – duch zamku. Kolejnym punktem wyprawy były, warsztaty plastyczne. Dzieci uczyły się, w jaki sposób można zrobić postarzany rysunek. Ostatnim punktem wycieczki był poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek oraz kupowanie przez dzieci pamiątek. Wróciliśmy do szkoły w dobrych humorach.

wycieczka

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

Piknik Dwudziestki 2018

Zapraszamy na Piknik Dwudziestki!

PLAKAT_FESTYN2018-sml

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Złota Nutka

Dnia 9 maja 2018 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Katowicach odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki "Złota Nutka". Uczniowiei z naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach.  Kategorię zespół reprezentowały Jagoda Czaja, Zuzanna Grzenia i Oliwia Wieczyńska, a kategorię solistka reprezentowała Victoria Pustelak. Właśnie w tej kategorii Victoria wyśpiewała I miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

dyplom-konkurs-złota-nutka

zlota-nutka2-2018

zlota-nutka1-2018

Prywatka 60.pl

Serdecznie zaprazamy na koncert Prywatka 60 pl.

prywatka60pl-plakat-smll

mamy WAKACJE!

Życie jest tylko wtedy coś warte i tylko wtedy daje radość, jeśli jest służbą.

18 sierpnia 2018
Agapit, Bogusława, Bronisław, Bronisz, Helena, Ilona, Klara, Tworzysława