Sprzątamy miejsce pod halę!

Dnia 20 kwietnia klasy szóstew w ramach obchodów Dnia Ziemi sprzątali teren, który w planach przeznaczony jest na powstanie hali sportowej w Załężu.

dzien-ziemi

więcej zdjęć dostępnych jest w galerii (kliknij)

Warsztaty klasy 3c

W dniu 17 kwietnia 2018 r. klasa 3c z wychowawczynią panią Joanną Zysk zwiedziła oddział Muzeum Katowic przy ulicy Kopernika. Mieści się on w byłym mieszkaniu małżeństwa artystów Barbary i Stanisława Ptaków. Na warsztatach plastycznych powstały piękne projekty kostiumów, stworzone przez uczniów zainspirowanych eksponatami i zdjęciami. To była nauka przez zabawę.

warsztay-3cwarsztaty-3cwarsztaty-3c

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

Pola nadziei - aktualizacja!

Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, samorząd szkolny klas 1-3 bierze udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, której organizatorem jest Fundacja Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Pod koniec września grupa dzieci klas młodszych przystąpiła do międzyszkolnego konkursu „Żonkilowy ogród”. Posadziła cebulki żonkili w szkolnym ogródeczku, które na wiosnę pięknie kwitną. Żonkile są symbolem nadziei w walce
z chorobą, zachęcają do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Mały samorząd ogłosił też w klasach młodszych kolejne międzyszkolne konkursy związane z akcją – „Żonkilowa donica” oraz „Bajkowy żonkil”, które cieszyły się dużym powodzeniem.

opiekunka samorządu kl.1-3  Bożena Kotas

pola-nadziei-2018pola-nadziei-2018pola-nadziei-2018

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

Rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim

Dnia 19 kwietnia na dużej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Apel przygotowała Pani MOnika Daniś wraz z klasą IVb. W czasie apelu wspominano Irenę Sendlerową.

powstanie-gettogetto-powstaniepowstanie-gettopowstanie-gettopowstanie-gettopowstanie-getto

Egzaminy próbne siódmoklasistów

W dniach 10 - 12 kwietnia uczniowie klas siódmych pisali egzaminy próbne z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Trzymamy kciuki za dobre wyniki :-)

IMG_1630-egzamin

mamy WAKACJE!

Szyderstwo z innych i siebie oczyszcza umysł.

26 kwietnia 2018
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir