Erasmus+ PL

Wyjazd na Węgry

W czerwcu bieżącego roku grupa naszych uczniów pod opieką nauczycieli w ramach realizacji założeń programu Erasmus+ wyjechała na Węgry. Wizyta w Satoraliaujhely była bardzo owocna. Dzięki naszym węgierskim przyjaciołom mogliśmy zobaczyć wiele interesujących miejsc tj. wieża widokowa, drukarnia czy kompleks pałacowy. Pobyt na Węgrzech był bardzo interesującym przeżyciem, a zawiązanie na nim przyjaźnie trwają nadal.

erasmus-wegry

Więcej zdjęć w galerii (kliknij)

Dni Załęża - Promocja naszej gry!

W czasie I edycji Dni Załęża nasza szkoła miała okazję promować naszą grę planszową poświęconą dzielnicy Załęże. Chętni mogli zagrać w naszą niezwykłą planszówkę w wersji standardowej a także sprówać swoich sił w tej samej grze na planszy o powierzchni 9 m kw!

DSC_0700-kopiaDSC_0697-kopiaDSC_0698-kopiaDSC_0699-kopiaDSC_0701-kopiaDSC_0704-kopiaDSC_0706-kopiaDSC_0708-kopia

Jesteśmy w Gońcu Górnośląskim!

W czasie wakacji p. Marta Jakobiszyn oraz p. Bartosz Mazur mieli szansę spotkać się z p. Hanną Grabowską-Macioszek, redaktorką Gońca Górnośląskiego. Tematem spotkania była tworzona przez wspomnianych nauczycieli i ich podopiecznych gry poświęconej naszej dzielnicy - Załężu. Zachęcamy do przeczytania artykułu - wrześniowy numer Gońca jest również dostępny u nas w szkole.

goniecgoniec2

Erasmus + - posiedzenie komisji

Komisja rekrutacyjna w składzie:
1. pani dyrektor Beata Kalinowska
2. Justyna Stokłosa - pedagog szkolny
3. Marzena Godek - przedstawiciel Rady Rodziców
4. Barbara Głowacz - szkolny koordynator projektu
5. Anna Piekorz
6. Alicja Górska-Szwed
7. Iwona Grabowska
8. Marta Jakobiszyn

w dniu 29 marca 2017r. zgodnie z Regulaminem określającym kryteria wyboru i zasady rekrutacji uczestników wyjazdu w ramach europejskiego projektu Erasmus+ dokonała wyboru uczniów na wyjazd do Sátoraljaújhely na Węgrzech, który odbędzie się od 11 do 17 czerwca 2017r.

Wybrani uczniowie:
1. Magdalena Biereśniewicz
2. Małgorzata Pyrek
3. Laura Mańkowska
4. Natalia Godyń
5. Magdalena Pawłowska
6. Anastazja Grochowska
7 Alicja Nowak

Lista rezerwowa:
8. Natalia Jędrosek
9. Dominika Cieciak
10. Paweł Krawczyk

Kącik Erasmusa w naszej gazetce szkolnej

W naszej gazetce szkolnej powstał kącik programu Erasmus+. Przygotowany on jest w wersji polsko- i anglojęzycznej.

nr20_02-kopia

Mamy pomysł na planszę

Litopadową wycieczkę po Załężu podsumowało dwugodzinne piątkowe spotkanie, które odbyło się 16 grudnia. Podczas zajęć wspólnie próbowaliśmy zaprojektować planszę, rozmieścić na niej pola oraz uzupełnić je zdjęciami. W trakcie zajęć przejrzeliśmy część fotografii wykonanych podczas spaceru.

IMG_8205-kopiaIMG_8206-kopiaIMG_8207-kopiaIMG_8208-kopia

będzie WIGILIA!!!

Czy łowca potrafi wstrzymać swą strzałę?.

15 grudnia 2018
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir