Sprzątamy miejsce pod halę!

Dnia 20 kwietnia klasy szóstew w ramach obchodów Dnia Ziemi sprzątali teren, który w planach przeznaczony jest na powstanie hali sportowej w Załężu.

dzien-ziemi

więcej zdjęć dostępnych jest w galerii (kliknij)

Warsztaty klasy 3c

W dniu 17 kwietnia 2018 r. klasa 3c z wychowawczynią panią Joanną Zysk zwiedziła oddział Muzeum Katowic przy ulicy Kopernika. Mieści się on w byłym mieszkaniu małżeństwa artystów Barbary i Stanisława Ptaków. Na warsztatach plastycznych powstały piękne projekty kostiumów, stworzone przez uczniów zainspirowanych eksponatami i zdjęciami. To była nauka przez zabawę.

warsztay-3cwarsztaty-3cwarsztaty-3c

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

Rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim

Dnia 19 kwietnia na dużej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Apel przygotowała Pani MOnika Daniś wraz z klasą IVb. W czasie apelu wspominano Irenę Sendlerową.

powstanie-gettogetto-powstaniepowstanie-gettopowstanie-gettopowstanie-gettopowstanie-getto

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

Egzaminy próbne siódmoklasistów

W dniach 10 - 12 kwietnia uczniowie klas siódmych pisali egzaminy próbne z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Trzymamy kciuki za dobre wyniki :-)

IMG_1630-egzamin

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografik"

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4 i 5 ośmiu katowickich szkół brali udział w, organizowanym w naszej szkole, Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Ortografik". Zmagania ortograficznej corridy były okazją do sprawdzenia znajomości zasad ortograficznych, ale również i do wspólnej zabawy. Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

IMG_20180411_095530_BURST006IMG_20180411_095600_BURST003

mamy WAKACJE!

Szyderstwo z innych i siebie oczyszcza umysł.

26 kwietnia 2018
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir